Mõtteid äri arendamisest


Vaba tahe praktikas - valiku mitte-tegemisel on valiku tegemise tagajärjed - midagi juhtub või jääb juhtumata. Küsi endalt: mida sa oled tegemata jätnud? Nt pole viimase kuu jooksul lugenud harivaid raamatuid kuigi aega oleks leidnud ja nüüd selle tõttu ma ei ole saanud ka uusi mõtteid ettevõtte arendamiseks.

Et midagi tõeliselt mõista tuleb seda vaadata vähemalt kolmest rakurssist. Näiteks kui sul on mingi arvamus kellestki või mingist äriideest, siis:
1) Su arvamus võib olla olulisel määral vastavuses sellega, mis tegelikult on.
2) Su arvamus võib olla olulistes punktides erinev sellest, mis tegelikult toimub.
3) Ei saa hinnata su arvamuse vastavust tõe-väära tasemel, sest sa ei tea mingit olulist nüanssi. Tautoloogia - me ei tea, mida me ei tea.

Tõestuse puudumine ei ole tõestus puudumisest. See, et see keelatud pole, ei tähenda, et seda ei tohi teha. Näiteks: See, et tihti nutifonis/arvutis passimine (seal tarbetu tegevuse tegemine) sind nüriks muudab ei ole saja uuringuga veel tõestatud, ei tähenda, et see seda ei tee (sind nüriks muuda). Ole proaktiivne - teadvusta endale ennast.
Interneti valesti tarvitamine põhjustab noortel erinevaid tähelepanu-, suhtlus-, mõtlemis- ja tundeelu häireid. Neist on saamas emotsionaalsed invaliidid. Ära ole see kelle peal hakatakse näitama, et mida interneti liigtarvitamine inimesega teeb.
 Kui töötad arvutiga, siis on arvuti kasutamise distsipliin oluline. Mõned küsimused:
1) Mitu korda päevas on mõtekas e-maili ja Facebooki vaadata?
2) Kas Facebook ja Skype peab koguaeg lahti olema?
3) Kas kirjutad praegu seda artiklit või vaatad naljavideot Youtube'ist?


No comments:

Post a Comment